شنبه ٠٦ آذر ١٤٠٠ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1400/8/16
 
 
صفحه اصلي > درباره ما 
 
 

مرکز تحقیقات سرطان

(تاریخ موافقت قطعی 1388/12/16)

مرکز تحقیقات سرطان در بهمن ماه 1384 ، قبل از اخذ مجوزات اداری و با داشتن اهدافی بزرگ، در مکانی کوچک (رختکن اساتید جراحی بیمارستان شهدای تجریش) با یک پرسنل شروع به کار کرد. این مرکز در سال 1385 با واحد های مسئول دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مکاتبات خود را شروع کرد و نهایتاً در تاریخ 1385/11/02 موفق به دریافت مجوز از دانشگاه گردید. روند اخذ موافقت اصولی تاسیس مرکز از سال 1386 لغایت 1388 ادامه داشت و سرانجام در تاریخ 1388/12/16 موافقت قطعی تاسیس مرکز از طرف وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صادر شد.


سرطان از بیماری‌هایی است که ریشه در ساختار اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی جامعه و رفتارهای اجتماعی، تصمیم های سیاست گذاران وسیاستمداران، رفتارهای فردی و عملکردهای سلول ها و عناصر متشکله آنها دارد. در کشور ما سومین علت مرگ را سرطان ها تشکیل می دهند و روزانه حدود 110 نفر به دلیل سرطان فوت می کنند. سال های عمر از دست رفته به دلیل مرگ ناشی از سرطان به 650 هزار سال می رسد و رتبه چهارم را دربار بيماري‌ها در كشور دارا بوده و حداقل هزینه‌های این بیماری 6 هزار میلیارد دلار در سال است. در سال حدود 90 هزار مورد جدید سرطان در کشور پیدا می شود که توزیع آنها برحسب تنوع بیماری در جغرافیای کشور متفاوت خواهد بود.


با در نظر گرفتن بقاء زندگي در بيماران مبتلا به طور متوسط حدود 300 تا 350هزار بيمار مبتلا به سرطان در كشور داريم سرطان از بیماری هایی است که نیازمند کار گروهی و تخصص های بین رشته‌ای است و هرگز در قالب یک رشته و یا یک فرد مراقبت نمی شود.با اين مقدمه ضرورت لزوم ايجاد مركز تحقيقات جهت انجام پژوهش‌هاي مرتبط با سرطان و بدست آوردن اطلاعات اپيدميولوژيك و بیولوژیک در جاي جاي كشور حس مي‌شود و در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به عنوان يك دانشگاه مادر اين لزوم بيشتر حس مي‌شد. جاي اين مركز در دانشگاه خالي بود. بنابراين با همت استادان محترم خلأ مذكور پر شد و در ارديبهشت ماه سال 1385 مركز تحقيقات سرطان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با مساعدت مسؤولين ارشد دانشگاه و مسؤولان بيمارستان شهداء تجریش تأسيس گرديد.

نام و نام خانوادگی

سمت

آقای دکتر محمد هادیزاده

معاون مرکز

آقای سعدی بنار

مدیر امور مالی

دکتر منصوره بنی اسدی

پژوهشگر

خانم فاطمه هداوند

     کارشناس آموزش

خانم نعیمه شهرابی

کارشناس پژوهشی

خانم افسانه مکی

کارشناس مجلهIJCM

خانم مهندس نسرین فردوسی فرد

مسئولIT

خانم زینب علیئی

مسئول روابط عمومی

آقای رامین نظری

مسئول دفتر

خانم فرزانه اکبری

مسئول امور عمومی

 

 

 Affiliation:

Cancer Research Center,
Shahid Beheshti University of Medical Sciences, Tehran, Iran
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری

سامانه نوپا
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
آدرس:تهران-ميدان تجريش- بيمارستان شهداي تجريش- مركز تحقيقات سرطان
تلفن: 2-22748001 - 021
تلفن: 7-22724204 - 021      

 پست الکترونیكي:crc@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.