جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > اخبار > خبر پژوهشي 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان

سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان 

بسمه تعالی

سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان در تاریخ27-25 بهمن ماه 1396 در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توسط مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

در این کنگره که همانند کنگره های سالهای گذشته این مرکز به بررسی  تازهای تشخیص ودرمان و پیش گیری این بیماری با بهره گیری از همکاری متخصصان داخلی و بین المللی  در این عرصه پرداخته شد. وهمچنین دارای کارگاه های پیشرفته درمانی در هر سه روز کنگره بود.

در مراسم افتتاحیه این کنگره دکتر محمد اسماعیل اکبری ریاست مرکز تحقیقات سرطان و رئیس سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان با بیان اینکه سرطان پستان شایع ترین سرطان در میان زنان ایرانی است و سالانه قریب ده هزار نفر را مبتلا می کند و به علل مختلف میزان بقای آن در استان های مختلف متفاوت است به نحوی که میزان بقای ده ساله از حدود 50 درصد تا حدود 80 درصد متفاوت است و این امر ضرورت تبین استاندارد های ملی برای تشخیص و درمان را بیشتر می کند وی همچنین افزود:روش های تشخیص آنچه امروز در قالب بالینی و تصویر برداری و نسج شناسی است به بیوبسی های مایع و با کشف پروتئین های به شکل های گوناگون در جریان خون (DTC,CTC,FreeDNA) بروز کرده است به طوری که امکان کشف سرطان را بسیار زودتر از امکانات موجود تصویر برداری فراهم می کند . وی گفت : ماهیت تشخیص و درمان در قالب اصولی بیولوژیک،امور اجتماعی ،روانشناختی و معنوی حرمت بیشتری پیدا کرده است و در قالب تیم های چند تخصصی این خدمات به بیماران ارائه می شود.

 

در کنگره امسال تجربه گران بهای مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد IORT(رادیو تراپی حین عمل )در قالب شش مقاله تحقیقی ارائه گردیدو از تجربیات سایر پزشکان و متخصصین از کشورهای سویس ،آمریکا،ایتالیا ،پرتغال بهره گرفته شد. 


١٤:١١ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٤٠٥    /    تعداد نمایش : ١٤٩٨ Affiliation:

Cancer Research Center,
Shahid Beheshti University of Medical Sciences, Tehran, Iran
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
مرکز تحقیقات سرطان
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
آدرس:تهران-ميدان تجريش- بيمارستان شهداي تجريش- مركز تحقيقات سرطان
تلفن: 2-22748001 - 021
تلفن: 7-22724204 - 021      

 پست الکترونیكي:crc@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.